"ویکی پدیا" ابزار تغییرات تمدنی

▪️اصرار دارند که اختلاف نهایی حقیقت با متون نگارش شده در ویکی پدیا حداکثر 10 الی 15 درصد است و نباید خیلی حساس بود.

▪️عرض کردم مهندسی تاریخ اسلام با 10 درصد تفاوت با وقایع حقیقی صدر اسلام توسط خلفا و معاویه منجر به بروز انشقاق 70 فرقه ای در امت اسلام و کشتار روزی 2000 مسلمان به دست سایر مسلمانان شد. .

▪️می گویند "مردم" ویکی پدیا-دانشنامه آزاد- را می نویسند و شما هم می توانید برای نگارش روایت تاریخی خود بجنگید.

▪️عرض شد جنگ در زمین حریف با ارزش ها و قوانین بالادستی و حق وتو و هزار ناحق تحمیلی دیگر متضمن دوام همان نظم ظالمانه حاکم بر جهان و عامل بقای تمدن برآمده از آن است.

▪️در دنیای امروز که به نام مردم، کودتا و حمله اتمی و جنگ و کشتار راه می اندازند و نظامات مردمی را ساقط می کنند، مهندسی تاریخ یک تمدن نیز به نام مرم عملیات ساده ای است.

برگرفته از صفحه خانم زهرا طباخی

+ این نکته رو هم خودم اضافه کنم که علاوه بر دست کاری های اشکاری که  ویکی پدیا انجام میده مورد های فراوانی در ویکی یافت و دیده شده که منظور دار و جهت ساز عمل میکند!  که ریز هستند ؛ به طوری که با اضافه نمودن و جا دادن جمله ای کوتاه و یک خطی و حتی کمتر  اما قابل تامل در ساختار کلی نوشته که وم نوشته هایی ی هم نیستند سعی در ذهنیت سازی میشود ، که ان نکته همان  نتیجه و دریافتی خواننده باشد و حتی حجت شروع فعالیت های مربوطه اش یا حداقل ترین ان در خواننده  ایجاد تردید کند .

در همین حین است که نتیجه دلخواه با این القائات میسر میشود ؛در جهت سوق دادن  ذهن خوانندگان  ویکی جان  به سمت دلخواه و مورد نظر!

گاها برای مدتی باعث تغییر نگرش , بدبینی و سوء برداشت  میشود (امیدوارنه ) ,اما اغلب هم اینگونه نیست و با نادیده گرفتن انصاف این القائات هیزمی میشود افزون بر اتش خفته جهل عده ای از مردم و باید تا دیر نشده اقدامی موثر و صحیح ان جام داد چون  گاها این خروجی از تاثیر پذیری به  تصمیم گیری منجر میشود

البته هیچ کس منکر مطالب علمی و چندین فایده دیگر ویکی پدیا رو نمیشه اما همیشه همینطوریه دیگه برای باور کردن بعضی چیز ها باید در کنارش خوبی هایی ام باشه !!

+ دقت

+گردانندگان ویکی و دیگر رسانه ها اینده خوبی را  برای جهان تدارک ندیده اند

مرجع خوب و حقیقی نعمتیه :)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موج کویر بانک نمونه سوالات آزمون های استخدامی فرکتال هنر نمونه های طراحی و چاپ ساک دستی و پاکت بیرون بر هر چی کی بخوای danfoss emerson تعمیرات تخصصی اینورتر و درایو تعمیر دانفوس امرسون امرسان کنترل تکنیک لوری سامر دیجی ورلد Julie هزاران زن مثل من سراج تجهیز